Aktualności

Temat: Budownictwo zrównoważone – nowe trendy i kierunki rozwoju w budownictwie energooszczędnym i pasywnym

Tych z Państwa którzy są zainteresowani energooszczędnością zapraszamy 03.10.2011 do Domu Modelowego w Parku Handlowym Janki (parking)ul. Plac Szwedzki 3, 05-090 Raszyn na szkolenie.
Wstęp jest całkowicie bezpłatny.
Plan szkolenia
Godz. 10.00 - otwarcie szkolenia
Godz. 10.05 - prelekcja "Warsztaty praktyczne z funkcjonowania obiektów wybudowanych w standardzie domu pasywnego (15 kWh/m2/rok) i energooszczędnego (24 kWh/m2/rok)" – krok po kroku zastosowane technologie oraz ich aspekt funkcjonalny i energooszczędny.Prowadzący: mgr Piotrowski Ryszard – Przewodnik Budowlany
Znany z licznych publikacji i wykładów dotyczących nowoczesnych rozwiązań w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania i wykorzystania. Jako pierwszy w Polsce propagował idee budownictwa pasywnego. W 2004 roku pod jego kierownictwem zbudowano w Warszawie pierwszy dom pasywny, w następnych latach obiekty wybudowane przez niego były wyznacznikiem rozwoju technologii i rozwiązań zmierzających do zminimalizowania kosztów ogrzewania budynków.
Godz. 10.35 - prelekcja "Stolarka pasywna i energooszczędna dedykowana dla deweloperów i jej poprawny montaż" - praktyczne informacje na temat nowych trendów rozwojowych w stolarce energooszczędnej i fasadowej i jej montażu.
Prowadzenie: mgr Andrzej Wicha – Instytut Rozenheim, Autorytet w dziedzinie stolarki otworowej i fasadowej, absolwent Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Od 1992 roku w branży okienno-fasadowej; firmy Kawneer, Wicona (Dyrektor Techniczny), Metalplast Bielsko (dzisiejszy Aluprof) Hydro Building Systems (starszy konsultant Indie, Grecja, Republiki Nadbałtyckie). Obecnie niezależny konsultant i Przedstawiciel ift Rosenheim w Polsce.

Godz. 11.25 - przewa kawowa
Godz. 11.40 - prelekcja – "Nowe rozwiązania w budownictwie szkieletowym dla deweloperów – prefabrykacja i energooszczędność" - Lindab Construline, partnerzy Rockwool, Fermacell, Rehau, Tyvek – krok po kroku przedstawienie technologii nowych technik budownictwa szkieletowego w aspekcie energooszczędności.Prowadzący: Marek Beśka – Lindab Construline Twórca i propagator systemu budownictwa szkieletowego od 12 lat związany z firmą Lindab. Specjalista od konstrukcji metalowych, techniki fasadowej aluminiowej oraz stolarki PCV. Wspólnie z zespołem jest twórcą założeń pierwszego domu zeroenergetycznego w Warszawie.
Godz. 12.40 - prelekcja – "Szkoła poprawnego ocieplania, wykonywania pokryć dachów płaskich i elementy kotwienia i uszczelnienia przejść w budownictwie energooszczędnym" - Selena SA – Tytan Professional i Matizol – nowoczesne rozwiązania produktowe i techniczne dedykowane dla konstrukcji energooszczędnych.
Prowadzący: mgr inż. Tomasz Łakomski Specjalista w dziedzinie chemii budowlanej i systemowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym.
Godz. 13.40 - prelekcja – "Certyfikacja obiektów energooszczędnych oraz umiejętność korzystania z produktów certyfikacyjnych w ofercie deweloperów" - produkty certyfikacyjne dotyczące procesu budowlanego i ich praktyczny aspekt.
Prowadzący: inż. Marcin Wątor – TUV Sud Polska. Ekspert w dziedzinie produktów certyfikacyjnych dotyczących budownictwa i procesu aplikacji technologii budowlanych.
Godz. 14.25 - podsumowanie i zakończenie szkolenia.
Zapraszamy serdecznie!

dom modelowy
 

662 073 279
662 211 750

Nasz konsultant czeka na Państwa telefon!

Oferta specjalna »

Zobacz nasza ofertę specjalną.
Aż 20 domów gotowych pod klucz do wyboru!

Poradnik budowlany »

Nasz wideo poradnik to encyklopedia wiedzy o tym, jak dobrze budować.