Biura projektowe w Warszawie

Nasza firma współpracuje z renomowanymi biurami projektowymi w Warszawie i całej Polsce, które w swojej ofercie posiadają różnorodne projekty domów spełniające wymogi nawet najbardziej wymagających klientów. Znajdą w nich Państwo zarówno domy nowoczesne, jak i tradycyjne, klasyczne.

Nawet najlepsza na świecie firma budowlana nie zbuduje dobrego domu, na podstawie złego projektu.

Biura z najlepszymi projektami domów

Szukając architekta, któremu powierzyć można zaprojektowanie lub przeprojektowanie naszego domu, stajemy przed niemałym wyzwaniem. O znalezienie projektanta, który z chęcią podejmie się takiego zlecenia, nie jest trudno - na polskim rynku przeważają małe pracownie, dla których projektowanie i przeprojektowywanie domów jednorodzinnych jest najczęściej głównym źródłem dochodów. Listę funkcjonujących w danym regionie pracowni, w których działają zrzeszeni w Izbie Architektów uprawnieni projektanci, znajdziemy między innymi na stronach samej Izby. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu nazwisk, które niewiele mogą nam mówić?

Lipińscy Domy

Lipińscy Domy - biuro projektowania domów. Niewielka firma rodzinna . Jej założyciele – Miłosz i Ludwika Lipińscy - są architektami od pokoleń. Ich głównym zadaniem jest projektowanie rodzinnych domów. W swojej codziennej pracy spełniają marzenia innych o posiadaniu własnego domu. Każdy klient jest traktowany indywidualnie i przyjaźnie oraz może spodziewać się fachowej pomocy przy wyborze projektu.

Domy w Stylu

Biuro projektowe MTM Styl działa na polskim rynku już od 14 lat. Jest to znana i licząca się na rynku pracownia architektoniczna. W swojej bogatej ofercie posiada projekty gotowe domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, rekreacyjnych jak i pensjonatów.

Biuro projektowe Archipelag

Studio Archipelag specjalizuje się w projektowaniu domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, w modernizacjach i indywidualnych projektach rezydencji. Jest renomowanym biurem projektowym istniejącym od 1997 roku. Studio składa się z ludzi młodych, twórczych i rzetelnych, dla których praca jest pasją i wyzwaniem.

Projekty domów Studio Artium

Firma zajmuje się przede wszystkim projektowaniem oraz sprzedażą typowych projektów domów jednorodzinnych. Projekty prezentowane są między innymi w wydawanym cyklicznie katalogu "DOMY W TRADYCJI", który kierowany do tych wszystkich, którzy chcą wybrać dla siebie odpowiedni projekt. Aktualnie firma ma do zaoferowania blisko 600 gotowych projektów domów o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. W projektach zastosowane są różnorodne rozwiązania: domy małe, ale i duże, o dachach prostych i bardziej skomplikowanych, nawiązujące do architektury "domu polskiego". Równocześnie jednak są to obiekty nowoczesne, w których wykorzystano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie budownictwa i technologii materiałowej.

Biuro projektowe w Warszawie

Jak znaleźć dobre biuro projektowe w Warszawie?

Sposobów na to, by wśród wielu biur projektowych w Warszawie znaleźć to, które najlepiej ceną i podejściem do projektowania odpowiada naszym potrzebom i upodobaniom, jest wiele. Na godną uwagi pracownię natrafić możemy często na łamach czasopism poświęconych projektowaniu domów i wnętrz - znajdziemy tam bogato ilustrowane artykuły poświęcone konkretnym realizacjom domów, niekoniecznie tych najbardziej luksusowych. Dla wielu młodych i obiecujących pracowni taka prezentacja to szansa przedstawienia się publiczności.

Jeśli potrzebujemy szerszego oglądu, możemy również zajrzeć do działu "portfolio" któregoś z portali branżowych. Często znajdziemy tam wiele ciekawych wizualizacji wnętrz i budynków. Dobrze jednak, jeśli projektant, którego wybierzemy, może pochwalić się również zdjęciami zrealizowanych domów - to dowód doświadczenia, które wykracza poza samo projektowanie do szuflady. Warto, oczywiście, poszukać informacji o architektach również za pośrednictwem wyszukiwarek. Choć nie wszystkie pracownie prowadzą własne strony internetowe, wielu architektów dzieli się swoimi osiągnięciami za pośrednictwem popularnych portali społecznościowych.

Nie każde dobre biuro projektowe w Warszawie poznać można jednak po efektownej prezentacji online - w ten sposób pominąć możemy niejednego architekta starej daty o ogromnym doświadczeniu. Ci często znajdują klientów po prostu drogą polecenia. Na pewno warto zatem spytać o radę któregoś z naszych znajomych, który niedawno sam postawił nowy dom - to najlepszy sposób, by dowiedzieć się, czy projektant otwarty jest na uwagi klientów i czy dobrze wywiązuje się ze swoich zadań.

Projektowanie i przeprojektowanie domu

Zlecenie architektowi projektu indywidualnego to szansa na dom nie tylko wyjątkowy, ale i skrojony na miarę do naszych potrzeb. Jeśli mamy wobec projektu bardzo wysokie wymagania lub też chcemy postawić dom na działce, która w jakiś sposób odbiega od standardów - choćby przez to, że znajdują się już na niej inne obiekty i chcemy powiązać je z naszym nowym domem w spójną całość - pełny i indywidualny projekt jest nam niewątpliwie potrzebny. Musimy wówczas przygotować się na to, że projektowanie domu potrwa kilka miesięcy. Powinniśmy też spodziewać się ze strony architekta przeprowadzenia z nami kilku spotkań, podczas których ustalony zostanie program funkcjonalny domu, a także wizji terenowych, podczas których projektant dokładnie obfotografuje działkę. Warto zatem zlecić projektowanie domu architektowi, którego pracownia mieści się najdalej w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejsca, w którym dom ma stanąć.

Po kilku tygodniach możemy spodziewać się przedstawienia szkicowej koncepcji, oddającej rozkład i charakter domu, z którą mamy prawo dyskutować. Po ewentualnych modyfikacjach i zatwierdzeniu szkiców, projektant zatroszczyć się powinien o przełożenie owej koncepcji na sformalizowane rysunki architektoniczne i uzupełnienie wszelkiej dokumentacji, która musi znaleźć się w składanym do starostwa projekcie budowlanym. W kolejnym kroku kierownictwo nad realizacją domu przejmuje kierownik budowy, wyznaczony bezpośrednio przez inwestora lub pochodzący z firmy budującej domy, takiej jak Arkada, której powierzymy nasze przedsięwzięcie. Architekt może jednak również gościć na budowie, pilnując w ramach nadzoru autorskiego zgodności realizacji z podpisanym przez siebie projektem.

Nawet jednak, gdy decydujemy się na zakup gotowego projektu, wyszukanego na portalu internetowym lub w katalogu z saloniku prasowego, musimy zwrócić się do wybranego przez siebie architekta, by projekt, który mu dostarczymy, zatwierdził lub zaadaptował do potrzeb naszej działki. Wbrew pozorom zadanie, jakie przed nim stawiamy, nie jest jedynie formalnością. To do autora adaptacji należy sprawdzenie, czy projekt odpowiada wytycznym prawa miejscowego oraz czy przewidywana konstrukcja domu, a zwłaszcza jego fundamenty i konstrukcja dachu, sprawdzą się w wybranym przez nas terenie. Musi również przygotować dodatkowe rysunki i opracowania, które dołączyć trzeba do projektu, który zaniesiemy do starostwa: projekt zagospodarowania działki na podkładzie aktualnej mapy opracowanej przez geodetę, a także oszacowanie charakterystyki energetycznej budynku, o ile nie zostało ono dołączone do zakupionego projektu. W wyjątkowych przypadkach może być potrzebna również opinia konserwatora zabytków lub decyzja Urzędu Wodnego. Przeprojektowanie domu, czyli np. zmiana układu pomieszczeń, może z kolei zmusić architekta do wprowadzenia zmian w układzie konstrukcyjnym (co nakłada dodatkowe zadania na współpracującego z architektem projektanta konstrukcji) lub zmiany geometrii dachu - gdzie często potrzebna jest zgoda autora pierwowzoru. Podpisując się pod adaptowanym projektem, architekt bierze zarazem za niego pełną odpowiedzialność.

dom modelowy
 

662 073 279
662 211 750

Nasz konsultant czeka na Państwa telefon!

Oferta specjalna »

Zobacz nasza ofertę specjalną.
Aż 20 domów gotowych pod klucz do wyboru!

Poradnik budowlany »

Nasz wideo poradnik to encyklopedia wiedzy o tym, jak dobrze budować.