Blog Arkada Budownictwo

Ile czasu trwa budowa nowoczesnego domu energooszczędnego pod klucz?

Zbudowanie domu nie bez powodu uważane jest za jedno z największych wyzwań w dorosłym życiu, nie tylko ze względu na koszty - to przedsięwzięcie rozłożone na wiele miesięcy, które wymagać od nas będzie podjęcia wielu brzemiennych w skutki decyzji. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, musimy wybrać odpowiednią działkę, i udać się do architekta ze wstępnymi założeniami lub zamówić projekt gotowy i zlecić wybranej pracowni architektonicznej jego adaptację.

czytaj dalej

Kompleksowa budowa energooszczędnych domów jednorodzinnych

Planujesz postawienie własnego domu jednorodzinnego? Gratulacje! Na pewno jesteś człowiekiem przedsiębiorczym i odważnym. Budowa domów jednorodzinnych to zadanie bardziej skomplikowane, niż mogłoby się na pozór wydawać. Przed Tobą wiele ważnych decyzji: wybór działki i zakup lub omówienie z architektem projektu, a co za tym idzie - decyzje co do wielkości, stylu, materiałów, z jakich zostanie wykonany dom, a także technologii, na jakich ma się on opierać.

czytaj dalej

Kompleksowa budowa domów gotowych na działce Klienta

Budowanie nowoczesnych domów gotowych z prefabrykatów keramzytowych z roku na rok zyskuje na popularności. Dawniej prefabrykaty kojarzyły się z jednostajną architekturą betonowych blokowisk i fatalnym wykonaniem, dziś wyrabiane w fabrykach ściany przygotowuje się na podstawie dowolnego, również indywidualnego projektu budowlanego, a każdy element podlega rygorystycznej kontroli zanim opuści fabryczną halę.

czytaj dalej

Najlepsze biura projektowe w Warszawie

Szukając architekta, któremu powierzyć można zaprojektowanie lub przeprojektowanie naszego domu, stajemy przed niemałym wyzwaniem. O znalezienie projektanta, który z chęcią podejmie się takiego zlecenia, nie jest trudno - na polskim rynku przeważają małe pracownie, dla których projektowanie i przeprojektowywanie domów jednorodzinnych jest najczęściej głównym źródłem dochodów. Listę funkcjonujących w danym regionie pracowni, w których działają zrzeszeni w Izbie Architektów uprawnieni projektanci, znajdziemy między innymi na stronach samej Izby. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu nazwisk, które niewiele mogą nam mówić?

czytaj dalej
dom modelowy
 

662 073 279
662 211 750

Nasz konsultant czeka na Państwa telefon!

Oferta specjalna »

Zobacz nasza ofertę specjalną.
Aż 20 domów gotowych pod klucz do wyboru!

Poradnik budowlany »

Nasz wideo poradnik to encyklopedia wiedzy o tym, jak dobrze budować.