Kompleksowa budowa domów gotowych na działce Klienta

Budowanie nowoczesnych domów gotowych z prefabrykatów keramzytowych z roku na rok zyskuje na popularności. Dawniej prefabrykaty kojarzyły się z jednostajną architekturą betonowych blokowisk i fatalnym wykonaniem, dziś wyrabiane w fabrykach ściany przygotowuje się na podstawie dowolnego, również indywidualnego projektu budowlanego, a każdy element podlega rygorystycznej kontroli zanim opuści fabryczną halę.

Nowoczesny dom budowany z  prefabrykatów niczym na pierwszy rzut oka nie różni się od tych budowanych w technologii tradycyjnej. Ma jednak nad nimi poważną przewagę - jego budowa trwa kilkakrotnie krócej. Jeśli tylko na naszą działkę może wjechać dźwig, koniecznie powinniśmy pomyśleć o skorzystaniu właśnie z tej technologii.

Jak przebiega budowanie nowoczesnych domów gotowych?

domy gotowe na działce Klienta

Oto jak wygląda budowanie domów gotowych krok po kroku. Gdy już znajdziemy i kupimy odpowiadającą nam działkę przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową i wybierzemy z katalogu Arkada dom, który nam odpowiada, konsultujemy wybrany projekt z architektem, który dostosuje go do lokalnych warunków. Po spełnieniu formalności urzędowych - zgłoszeniu projektu do starostwa bądź po uzyskaniu pozwolenia na budowę i zawiadomieniu o planowanym rozpoczęciu robót - ekipa Arkady rozpocząć może prace budowlane.

Budowa domu gotowego zaczyna się zawsze od przygotowania terenu, wytyczenia budynku na działce, robót ziemnych i przygotowania fundamentów. Gdy betonowe elementy fundamentu wyschną, na plac wjeżdżać już mogą gotowe ściany, które wystarczy ze sobą połączyć - w ten sposób stan surowy otwarty ukończyć można nawet w kilka dni! Od razu można też przejść do montażu stolarki okiennej i drzwiowej i do prac wykończeniowych.

Koszt budowy domu gotowego

Ogromną zaletą domów z elementów prefabrykowanych jest to, że ze względu na pochodzenie większości materiałów od jednego producenta, a także stałe właściwości elementów i prostotę montażu  można dokładnie określić, ile kosztuje wybudowanie  danego domu jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Nie musimy zatem oglądać się na zmieniające się z roku na rok cenniki. Choć cena domu gotowego może wydawać nam się wysoka, pamiętać powinniśmy, że zawiera ona w sobie znaczną część tych kosztów, które ponieść musimy przy budowie w tradycyjnej technologii w ramach robocizny.  Kto zdecyduje się na budowę domu z prefabrykatów, może jednak liczyć na spore oszczędności z racji tego, że budowa trwa znacznie krócej. Wcześniej będziemy zatem mogli pomyśleć o przeprowadzce, a przedłużająca się zima raczej nie pokrzyżuje naszych planów.

dom modelowy
 

662 073 279
662 211 750

Nasz konsultant czeka na Państwa telefon!

Oferta specjalna »

Zobacz nasza ofertę specjalną.
Aż 20 domów gotowych pod klucz do wyboru!

Poradnik budowlany »

Nasz wideo poradnik to encyklopedia wiedzy o tym, jak dobrze budować.