Wszystko o budowie

Zapraszamy do wybudowanego przez nas domu modelowego.

Dogodna lokalizacja sprawia, że będziecie Państwo mogli spotkać się z nami podczas zakupów. Każdy z Państwa, kto planuje budowę domu, uzyska tam odpowiedzi na nurtujące go pytania. Nasi eksperci z dziedziny architektury, finansów i budowy podzielą się z Państwem swoją wiedzą, udzielą cennych porad a także zaplanują i wycenią budowę Państwa domu.

To wszystko będzie dostępne dla Was w jednym miejscu. Warto więc zrobić sobie przerwę i zajrzeć do nas, na bezpłatną konsultację. Jesteśmy tam by rozwiać wszelkie Wasze wątpliwości. Zapraszamy!

Do zobaczenia.
Arkada Budownictwo

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie!

Budownictwo zrównoważone – nowe trendy i kierunki rozwoju w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Miejsce:
obiekt Domu Modelowego w Parku Handlowym Janki (parking)
Plac Szwedzki 3
05-090 Raszyn

Termin:
3 października 2011 r.

Program szkolenia:

Godz. 10.00 - otwarcie szkolenia

Godz. 10.05 - prelekcja "Warsztaty praktyczne z funkcjonowania obiektów wybudowanych w standardzie domu pasywnego (15 kWh/m2/rok) i energooszczędnego (24 kWh/m2/rok)" – krok po kroku zastosowane technologie oraz ich aspekt funkcjonalny i energooszczędny.
Prowadzący: mgr Piotrowski Ryszard – Przewodnik Budowlany. Znany z licznych publikacji i wykładów dotyczących nowoczesnych rozwiązań w budownictwie ze szczególnym uwzględnieniem ich praktycznego zastosowania i wykorzystania. Jako pierwszy w Polsce propagował idee budownictwa pasywnego. W 2004 roku pod jego kierownictwem zbudowano w Warszawie pierwszy dom pasywny, w następnych latach obiekty wybudowane przez niego były wyznacznikiem rozwoju technologii i rozwiązań zmierzających do zminimalizowania kosztów ogrzewania budynków.

Godz. 10.35 - prelekcja "Stolarka pasywna i energooszczędna dedykowana dla deweloperów i jej poprawny montaż" - praktyczne informacje na temat nowych trendów rozwojowych w stolarce energooszczędnej i fasadowej i jej montażu.
Prowadzenie: mgr Andrzej Wicha – Instytut Rozenheim. Autorytet w dziedzinie stolarki otworowej i fasadowej, absolwent Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Od 1992 roku w branży okienno-fasadowej; firmy Kawneer, Wicona (Dyrektor Techniczny), Metalplast Bielsko (dzisiejszy Aluprof) Hydro Building Systems (starszy konsultant Indie, Grecja, Republiki Nadbałtyckie). Obecnie niezależny konsultant i Przedstawiciel ift Rosenheim w Polsce.

Godz. 11.25 - przewa kawowa

Godz. 11.40 - prelekcja – "Nowe rozwiązania w budownictwie szkieletowym dla deweloperów – prefabrykacja i energooszczędność" - Lindab Construline, partnerzy Rockwool, Fermacell, Rehau, Tyvek – krok po kroku przedstawienie technologii nowych technik budownictwa szkieletowego w aspekcie energooszczędności.
Prowadzący: Marek Beśka – Lindab Construline. Twórca i propagator systemu budownictwa szkieletowego od 12 lat związany z firmą Lindab. Specjalista od konstrukcji metalowych, techniki fasadowej aluminiowej oraz stolarki PCV. Wspólnie z zespołem jest twórcą założeń pierwszego domu zeroenergetycznego w Warszawie.

Godz. 12.40 - prelekcja – "Szkoła poprawnego ocieplania, wykonywania pokryć dachów płaskich i elementy kotwienia i uszczelnienia przejść w budownictwie energooszczędnym" - Selena SA – Tytan Professional i Matizol – nowoczesne rozwiązania produktowe i techniczne dedykowane dla konstrukcji energooszczędnych.
Prowadzący: mgr inż. Tomasz Łakomski. Specjalista w dziedzinie chemii budowlanej i systemowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym.

Godz. 13.40 - prelekcja – "Certyfikacja obiektów energooszczędnych oraz umiejętność korzystania z produktów certyfikacyjnych w ofercie deweloperów" - produkty certyfikacyjne dotyczące procesu budowlanego i ich praktyczny aspekt.
Prowadzący: inż. Marcin Wątor – TUV Sud Polska. Ekspert w dziedzinie produktów certyfikacyjnych dotyczących budownictwa i procesu aplikacji technologii budowlanych.

Godz. 14.25 - podsumowanie i zakończenie szkolenia.

Prosimy o potwierdzenie swojej obecności: www.dommodelowy.pl

Zapraszamy na kolejne Tygodnie Tematyczne

12 - 16 października Słoneczny dom - okna połaciowe, stolarka okienna

19 - 23 października Komfortowe mieszkanie w dobrym klimacie - rekuperacja i instalacje

26 - 30 października Wnętrza nabierają kształtów - zabudowa poddasza i podłogi

Więcej szczegółów na stronie www.dommodelowy.pl

dom modelowy
 

662 073 279
662 211 750

Nasz konsultant czeka na Państwa telefon!

Oferta specjalna »

Zobacz nasza ofertę specjalną.
Aż 20 domów gotowych pod klucz do wyboru!

Poradnik budowlany »

Nasz wideo poradnik to encyklopedia wiedzy o tym, jak dobrze budować.